Vezë në domate

0
460

Ky ushqim është i thjeshtë dhe i lehtë për t’u përgatitur për mëngjes.

 

Përbërësit:

Gjysmë qepe

Vaj ulliri

Spec mesatar të kuq

Domate

Pastë domatesh

Një lugë pluhur djegës

Një paprika

Një qimnon

Një lugë sheqer

Kripë dhe biber të zi

Gjashtë vezë

Majdanoz i freskët.

//rtk/

Komento

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.