Truket e thjeshta që përdori kjo vajzë për eleminimin 100% efektiv të strijave, në dy javë

0
538

Strijat janë një fenomen i bezdisshëm që na bëjnë të ndihemi keq me veten tonë.

Ato zakonisht shfaqen pas rritjes në mënyrë të menjëhershme në pubertet, pas shtatzënisë dhe pas humbjes së papritur të peshës.

Më poshtë janë disa sugjerime, që ju ndihmojnë ti luftoni këto linja të këqija të trupin tuaj:

1. Masazhoni rregullisht lëkurën me vaj ulliri ekstra të virgjër.
Ajo që duhet të bëni është fare e lehtë. Për afro 30 minuta masazhoni pjesën e trupit ku janë shfaqur strijat, në formë rrethore. Bëjeni këtë veprim para se të shkoni në dush. Vaji është i yndyrshëm dhe absorbohet në lëkurën tuaj, në masë të madhe, me vlerat ushqyese apo antioksidantët që përmban.AdobeStock_78048629-72dpi-1

2. Shfrytëzoni maskën me gjalpë kakao!

Përzieni gjysmën e një filxhani me gjalpë kakao, me 1 lugë gjelle vaj ulliri, 1 lugë gjelle vaj kajsie, 1 lugë gjelle vitaminë E të lëngshme dhe një lugë gjelle mjaltë.
Ngroheni këtë masë derisa të jetë bërë e gjitha e lëngshme. Vendosni përzierjen në një kavanoz të vogël me një kapak dhe futeni në frigorifer pasi të jetë ftohur. Masazhoni çdo ditë pas larjes dhe të paktën 20 minuta para se të vishni rrobat për të dalë.

Për eliminimin e shenjave të strijave, hani ushqime të pasura me vitamina A, E, C, sepse ato ndihmojnë në formimin e kolagjenit, i cili është bazë për elasticitetin e lëkurës suaj. Gjithashtu mos harroni të pini shumë ujë, minimumi 2 litra në ditë! //shije/

Komento

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.