Torte e shpejt dhe me plot shije

0
218

Torte e shpejt për dy minuta!

Përbërësit

1 kek i gatshëm
2 lugë të gjellës arra
2 lugë të gjellës Fëstek të bluar
2 lugë të gjellës kokos
1 pako shllag krem
200 gr çokollatë me qumësht
PËRMBI
çokollatë e shkrirë

Hapat

1. Kremin e vendosim në zjarre, e shkrijmë dhe ia shtojmë çokollatën.

2. Kekun e vendosim në një enë dhe aty i shtojmë arrat, fëstëkun dhe kokosin dhe te gjitha i përziejmë.

3. E shtrojmë një folje dhe aty i japim formën glazurës.

4. E lejmë në pritje rreth 2 ore. Pas pritjes i lyejmë me çokollatë.

//portalb/

Komento

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.