Tortë e shijshme nga çokollata dhe bademet

0
25

Gatuhet lehtë, vështirë harrohet!

 

Përbërësit:

– 8 vezë,
– 250 g sheqer,
– 250 g gjalpë,
– 250 g bademe,
-200 g çokollatë për zierje

Udhëzim:

Tundni një masë prej tetë të bardhë të vezëve.

Veçantë tundni tetë të verdhë të vezëve, 250 g sheqer, 250 g gjalpë, 250 g çokollatë dhe 250 g bademe.

Bashkoni me të bardhët e vezëve. Piqni në furrë të nxehtë 30 minuta.

Kur të ftohet qitni sipër glazurë çokollate.

//telegrafi/

Komento

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.