Tmerri i rrathëve të zinj poshtë syve, si t’i eliminoni me kamomil dhe sodë buke

0
11

Të gjithë e dimë se soda e bukës është një përbërës me shumë përdorime.

Ka një përdorim të gjerë për përgatitjen e maskave të bukurisë, pastrimin e shtëpisë dhe hidratimin e lëkurës. Dhe pse jo, për të eliminuar rrathët e zinj: ato rrathë të errët poshtë syve që na bëjnë të ndihemi  të lodhur dhe të çrregullt. Për fat të mirë, duke përdorur make-up, mund t’i fshehim, por për të përfunduar punën duhet të mësojmë më parë si ta përgatisim këtë ilaç natyral dhe ta aplikojmë në mbrëmje, pas heqjes së make-up.

 Përbërësit:

-1 lugë çaj sodë buke;

-1 filxhan çaj kamomil;

-Tamponë  pambuku

Komento

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.