Tavë e shpejtë me qofte dhe djathë

0
78

Përgatitini qoftet në këtë mënyrë dhe do të provoni një shije të mrekullueshme të tyre. Përbërësit janë shumë të thjeshtë dhe përbërësit poashtu.

Ja si t’i gatuani…34a43afc063398c9e730cbd5f382acb9--cooking-meatballs-cheesy-meatballs

Përbërësit:
450 gram qofte
2 gota djathë mocarela
Salcë për makarona
1 gotë djathë parmixhan
Erëza të përziera

Përgatitja:
Ngrohni fillimisht furrën në temperaturën 176 gradë Celcius. Hidhni pak salcë në tavë.

Organizoni qoftet mbi salcë. Hidhni mbi sipërfaqen e tyre salcë.

Spërkatini me djathin mocarela, parmixhan dhe erëzat e përziera.

Vendosini në furrë të piqen për 15 minuta. //shije/

Komento

Please enter your comment!
Please enter your name here