Tag Uji

Tag: uji

Mos e vloni ujin dy herë pasi u rrezikohet jeta

Shumica kanë zakon që ujin e vlojnë më herët të cilin e lënë në enën në të cilën e kanë vluar por që më...

Sa shpesh duhet tu japim ujë bebeve?

Shumë nëna janë të preokupuara rreth hidratimit të bebeve të tyre andaj një pyetje mjaftë e shpesh sidomos ndër nënat e reja është se...

Nevoja e bletës për hidratim. Përgatisni ujin për bletët në këtë...

Imagjinoni sa të  vështirë e ka punën një bletë në një ditë të vetme. Bletët shkojnë në  të paktën 2,000 lule çdo ditë. Ato kanë...

Përbërësi më i fuqishëm për të pastruar pjesën intime, si edhe...

Gratë vuajnë nga një numër shumë i madh shqetësimesh të shëndetit intim, të tilla si era vaginale për shkak të shfaqjes së kërpudhave apo...

Përse kafeja shoqërohet me ujë?

Rrallë herë ndodh që të uleni për një kafe në bar dhe të mos e shoqëroni me ujë Mund të duket si një ritual...

Arsyeja përse duhet të pini një gotë ujë çdo natë përpara...

Nëse bëni pjesë në kategorinë e njerëzve që përpara se të shtriheni për të fjetur nuk konsumoni ujë, ka ardhur koha që ta ndryshoni...

Rreziku nga UJI NË VESH!

Uji në vesh, çfarë të mbani parasysh për fenomenin? E kush është ai apo ajo që nuk e ka provuar ndjesinë e ujit në njërin...

Zbatoni këto rregulla kur gatuani makarona

Makaronat i duan të gjithë por ama ka disa rregulla të cilat duhet ti zbatoni kur i gatuani. 1. Nuk janë të gjitha njësoj! Epo, nëse cmimi ndryshon,...

Shtrëngoni lëkurën tuaj pa kaluar nëpër kirurgji plastike

Proçesi i plakjes nuk është gjithmonë i sjellshëm ndaj lëkurës dhe tenton ta bëjë atë më pak elastik me kalimin e kohës. Sidomos për...

Kjo ndodh nëse konsumoni bajame që qëndrojnë në ujë gjatë natës

Shëndeti jonë është mjaft mbresëlënës sepse varet nga shumë faktorë, por shumë prej tyre mbështeten në një element të vetëm të jetës sonë e...
sofra.alsofra.info
Na konktatoni

Na dërgoni një email dhe ne do ju përgjigjemi së shpejti!

Pyejte? Jemi gati për të ju ndihmuar!

Kliko Enter për të biseduar