Ballina Tag Speca

Tag: Speca

Tavë me mish pule dhe me speca

Përgatisni tavë me mish pule dhe me speca Nevojiten: ▪ 2 kg mish pule, ▪ 1 kg qepë të kuqe, ▪ 4 – 5 thelpinj hudhre, ▪ 350 g...

Receta unike e reçelit të specave, shije krejt e veçantë

Kjo është receta e shijshme, plot delikatesë e aromë që mahnit këdo me shijen unike të përftuar përmes Reçelit të Specave. Specat e kuq i...

Shishqebap me piperka shumëngjyrëshe

Shishqebapë të tillë, me piperka shumëngjyrëshe zorr se keni përgatitur. Koha për ti bërë dhe në fund të na "falenderoni".  Mësoni si: Përgatitja: Shkopinj për shishqebap 400 gram...

Speca me gjizë, zahiretë speciale të dimrit

Fantastike për shoqërimin e gatimeve të ngrohta të dimrit, duke shtuar edhe më shumë shijen dhe sjellë traditën në tryezë. Specat janë një ndër perimet...

Receta më e mirë për një vakt të shijshëm dhe të...

Një alternativë për tu gatuar sot do të ishin specat e mbushur me kunguj. Kjo është një recetë e lehtë dhe me përbërës që...

Tavë speciale me speca dhe oriz

Për t’i bërë specat të shijojnë akoma më shumë, gatuajini sipas kësaj recete të thjeshtë. Një pjatë perfekte dhe mbi të gjitha një vakt i...

Sallatë me speca dhe uthull balsamike

Sallata me speca është ideale për t’u shërbyer në verë. Mund ta përgatisni paraprakisht dhe ta ruani në frigorifer. Servireni me pak bukë të...

Speca të mbushur me patate dhe djathë

Një recetë e mrekullueshme e përgatitjse së specave. Mbushini me patate dhe djathë për të provuar një shije ndryshe nga ajo e zakonshmja. Ja...

Sallatë me mish pule dhe speca

Kombinoni mishin e pulës e speca, djathë dhe me majonezë për të marrë si rezultat një pjatë me shije të mirë. Ju duhen vetëm...

Supë speciale me speca të pjekur

Nëse dëshironi një supë të veçantë, provoni këtë recetë me speca të pjekur. Shtoni në listën e përbërësve pak hudhra dhe disa erëza për...
Na konktatoni

Na dërgoni një email dhe ne do ju përgjigjemi së shpejti!

Pyejte? Jemi gati për të ju ndihmuar!

Kliko Enter për të biseduar