Ballina Etiketimet Shpetimi

Etiketim: shpetimi

Historia e pabesueshme e gruas që i mbijetoi abortit dhe takoi...

Kur Melissa Ohden ishte 14 vjeçe mësoi një sekret tronditës. Nëna e saj e kishte abortuar, por ajo u shpëtua nga një infermiere që...

Nëna e braktisi në pusetë, qeni e shpëton fëmijën e vogël

Një foshnjë në Afrikën e Jugut është etiketuar si “Fëmija i mrekullisë”, pasi u gjet i braktisur në një pusetë, mes pickimeve të një...

Sëmundja e mëlçisë i kërcënoi jetën fëmijës, veprimi i dados ishte...

Shumica e dadove marrin punën e tyre shumë seriozisht dhe ofrojnë shërbimin më të mirë. Por kjo histori e Kiersten Miles është paksa e...

Kjo bimë shpëtoi jetën e mamasë time. Doktorët u mahnitën!

2 vite më parë, mamaja ime u rrëzua, thyeu kockën e legenit dhe u shtri në krevat për një kohë të gjatë. Që nga...

Kjo pajisje ia shpëtoi jetën kësaj bebe (Foto)

Sikurse të gjithë prindërit e rinj, edhe babai Ryan Golinski ishte i shqetësuar tejmase për shëndetin e bebes së tij. Aq i shqetësuar saqë investoi...

Zmadhimi i gjokseve mund t’jua shpëtojë jetën!

Zmadhimi i gjokseve me silikon mund të jetë opsion më i “mirë” sesa jelekët tradicionalë antiplumb. Në vitin 2010, një grua, e cila i...

Vetëm kështu mund të shpëtoni nga Kanceri i Zorrëve

Kanceri i zorrëve do të shmangej nëse ju do t'i bënit këto gjëra çdo ditë Kanceri i zorrëve është lloji i tretë i sëmundjeve kancerogjene...

Fakte që të shpëtojnë jetën

Të gjithë e dinë që nuk duhet të hyjmë në telefon gjatë kohës që vozisim, dhe se duhet të shtrihemi e të rrotullohemi nëse...