Ballina Tag Salca

Tag: Salca

Për drekë, pite misri me lëpjetë

Kemi hyrë në pranverë dhe lëpjetat i gjejmë shumë më lehtë, ndaj pse të mos gatuajmë një pite të shijshme me miell misri për drekë? Merrni përbërësit...

Salcë për picat më të mira që keni provuar ndonjëherë

Sekreti i picave të përgatitura në shtëpi nuk është vetëm brumi, por edhe salca e cila kërkon përbërësit e duhur dhe teknikë në mënyrën...

Tetë produkte ushqimore që nuk kanë datë të skadimit

Përdorimi i produkteve me afat të skaduar mund të jetë i rrezikshëm, por ka disa ushqime për të cilat asnjëherë nuk duhet të shqetësoheni...

Salca më e mirë me kërpudha është kjo!

Në "kërkim" të salcës më të mirë e të shijshme që do t'i bëjë gatimet tuaja speciale? Ne e kemi përgjigjen!  Salca që do t'ju...

Si të bëni vetë salcën e domateve. Një “thesar” i vogël...

Të bësh një salcë domatesh nuk është vetëm një punë kuzhine. Mund ta quash edhe një rit të mirëfilltë, që përcillet nga gjyshet tek...

E kuqja apo e bardha? Cila qepë ka vlerat më të...

Kur vjen puna tek qepët, konsumatorët kanë larmishmëri në zgjedhje. Kemi qepë të kuqe, të verdhë, ose të bardhë.   A keni menduar ndonjëherë se cila...

Si të përgatisni sallatë gjermane

Sallata me patate është një pjatë e shijshme dhe shumë e thjeshtë për t’u realizuar, tipike e kuzhinës tradicionale gastronomike gjermane. E shijshme dhe...

Ja si të përgatisni mantia me patate

Një recetë ndryshe...     Përbërësit 3 patate 1 lugë të çajit kripë 1 lugë të çajit Biber i zi 1 lugë të gjellës gjalpë majdanoz Për...

Receta për zogj të tiganisur me domate

Zogjtë e fshatit mund t’i përgatisni në shtëpi. Ndiqni recetën e mëposhtme, duke ruajtur lëngun e tyre të shijshëm. Mund t’i shoqëroni me garniturë...

Katër salca për patate të skuqura më të shijshme se kurrë!

N ëse je mërzitur t’i shoqërosh patatet e skuqura vetëm me kechup, ka ardhur koha të bësh vetë disa salca të tjera. Produktet që do...