Ballina Tag Salca

Tag: Salca

Katër salca për patate të skuqura më të shijshme se kurrë!

N ëse je mërzitur t’i shoqërosh patatet e skuqura vetëm me kechup, ka ardhur koha të bësh vetë disa salca të tjera. Produktet që do...

Salca e ullirit me shije plot aromë, si ta përgatisni në...

Salca fantastike, kjo përzierje e vajit, uthullës, ullinjve dhe hudhrës është e fortë dhe aromatike. Ulliri është padyshim një nga dhuratat më të çmuara të...

Shkopinj me kripë, perfekte për të shoqëruar pijet tuaja!

A i kishit përgatitur ndonjëherë këta shkopinj të kripur? Tashmë është koha ti hidhni një sy recetës dhe ti realizoni nga duart tuaja...  Përbërësit 150 gr...

Ju nuk do të porosisni asnjëherë pica, pas kësaj recete!

Receta që ju prezantojmë sot, ju tregon mënyrën më të thjeshtë për të përgatitur picat më të shijshme. Hidhini një sy: Përbërësit: 100 ml ujë të ftohtë 1...

Receta më e mirë për një vakt të shijshëm dhe të...

Një alternativë për tu gatuar sot do të ishin specat e mbushur me kunguj. Kjo është një recetë e lehtë dhe me përbërës që...

Si të përgatisim salcën xaxiq

Një salcë xaxiq, mund të shoqërohet me cdo gjë, por sidomos me mishin. Kjo recetë e thjeshtë do ju ndihmojë ta përgatisni atë shpejt...

Salca që i bën mëlçitë e pulës akoma më të veçanta...

Mëlçitë e pulës mund t’i gatuani në mënyra të ndryshme, varësisht preferencave tuaja. Por, kjo salcë ua ndryshon plotësisht shijen. Një recetë fantastike për...

Mish pule i pjekur me salcë kremoze

Një recetë e mrekullueshme e përgatitjes së mishit të pulës me hudhra. E thjeshtë për t'u sjellë në tryezën e familjes, për më tepër...

Çfarë duhet të shtoni patjetër te sallata juaj, që të jetë...

Aftësia në kuzhinë dhe teknikat e gatimit janë pikërisht ato që nevojiten për të përgatitur një pjatë cilësore si në shije apo aromë. Pas...

Salca tartara

Përbërësit: 3 vezë 1 tufë majdanoz 2 kastravecë turshi Gjysmë qepe Piper, kripë 1 gotë vaj ulliri 2 lugë uthull nga vera e bardhë Përgatitja: Rrihni...
Na konktatoni

Na dërgoni një email dhe ne do ju përgjigjemi së shpejti!

Pyejte? Jemi gati për të ju ndihmuar!

Kliko Enter për të biseduar