Ballina Tag Rreziku

Tag: rreziku

Alarmante/Shfaqet fruthi në Shqipëri, kujdes fëmijët e pavaksinuar!

17 persona janë diagnostikuar me fruth deri më tani në QSUT.  Kështu raporton gazetari i News 24 nga Urgjenca. Duhet thënë se nga 11 fëmijë me...

Paracetamolët në Shqipëri kanë virus vdekjeprurës? Urdhri i Farmacistëve: Ja e...

Mijëra përdorues në “Facebook” përhapën gjatë 24 orëve të fundit panik në lidhje me parcetamolin P/500, duke u shprehur se përmban virus vdekjeprurës. “Kini kujdes...

Dieta pa gluten nuk është një alternativë e shëndetshme

Nuk ka asnjë arsye për të pohuar se dieta pa gluten është e mirë dhe më e shëndetshme, me përjashtim të njerëzve që vuajnë...

Profesionet e rrezikshme për shëndetin: A është edhe profesioni juaj midis...

  R itmi i çrregullt i jetës çon deri në çrregullimin e metabolizmit, mungesën e energjisë, rënien e imunitetit, ndërsa trupi u nënshtrohet sëmundjeve. Se cilat profesione...

7 gjëra që duhet të dish për “vrasësin e ri të...

Sindroma metabolike prek 1 në 3 të rritur, është në rritje dhe çon në kushte fatale, por është gjithashtu e parandalueshme dhe e rikthyeshme...

E vërteta e frikshme që fshihet pas maskave të zeza

Vënia e maskës është pjesa më e lehtë. Ndërsa sfida vjen më pas. Edhe pse është një nga produktet më popullore në internet dhe...

Malishevë: E tmerrshme çfarë gjen një qytetar në një sallam pule...

Jo rrallë herë qytetari i Kosovës ndeshet me produkte ushqimore të prishura ose që janë jo mirë të përpunuara.Njëjtë ka ndodhur edhe në fshatin...

Prindërit po u ofrojnë alkool shumë herët fëmijëve

A e mbani mend kur fëmijët iu kanë lejuar ta pini një gotë verë apo birrë gjatë natës së Vitit të Ri? Atëherë nuk...

Marrja e shumë proteinave mund të jetë fatale

Marrja e tepërt e proteinave për të ndërtuar muskuj të fuqishëm gjatë ushtrimeve në palestra mund të jetë vdekjeprurëse. Raste të tilla janë regjistruar sivjet...

Kujdes të gjitha femrat! Mos e hani kurrë këtë pjesë të...

Rasti i një pacienteje, e cila iu nënshtrua një operacioni për të hequr një cist, i ka habitur të gjithë mjekët. Cisti ishte mbushur...
Na konktatoni

Na dërgoni një email dhe ne do ju përgjigjemi së shpejti!

Pyejte? Jemi gati për të ju ndihmuar!

Kliko Enter për të biseduar