Ballina Tag Proteina

Tag: Proteina

Metoda e re mund të tregojë me kohë lindjen e parakohshme!

Metoda e re e cila bazohet në vlerësimin e gjatësisë së grykës së mitrës dhe përcaktimit statistikor të vlerave të 27 proteinave të serumeve...

Orizi i purpurt ndihmon shëndetin e zemrës!

Orizi i purpurt është një nga më shumë se 40,000 lloje orizesh. Është rritur kryesisht në Azi dhe ka një ngjyrë të thellë të zezë që...

Marrja e shumë proteinave mund të jetë fatale

Marrja e tepërt e proteinave për të ndërtuar muskuj të fuqishëm gjatë ushtrimeve në palestra mund të jetë vdekjeprurëse. Raste të tilla janë regjistruar sivjet...

Kombinoni dhe hani këto 2 ushqime çdo ditë, për të humbur...

Avokado dhe qiqrat duhet të jenë patjetër në listën e ushqimeve të secilëve prej nesh. Avokado përmban sasi të mëdha yndyre, megjithatë, është e rëndësishme...

Fermeri i vjetër anglez që jetoi 152 vite rresht, ka pirë...

Ajo përmban më pak se 1 përqind proteina dhe rreth 93 për qind ujë. Mund të përdoret si pjesë e regjimit të ngrënies së fëmijëve...

Vakti “i mbytur” në proteina që duhet të hani çdo ditë!

Një friturë 15 minutëshe me spinaq dhe domate është propozimi ynë për sot. Ky version është i mbushur me perime, bëhet gati në një...

Zbulimi që do shpëtojë botën nga uria

Ndoshta tingëllon çuditshëm, por shkencëtarët kanë krijuar proteinën bazë të ushqimeve nëpërmjet dioksidit të karbonit dhe elektricitetit. Shkencëtarët shpresojnë që ky ushqim i pasur me...

3 pije me proteina që ju mbushin me energji

Nëse doni të keni një trup prej atleteje, me muskuj të formuar dhe të rregullt, si të një gjimnasteje ju duhen pijet me proteina....

Ja si duhet të ushqehen fëmijët me sëmundje të veshkave

Sëmundja e veshkave te fëmijët mund të shkaktohet nga defektet e lindjes, sëmundjet e trashëguara, infeksionet, sindroma nefrotike, trauma, si dhe bllokimi ose refluksit...

Sekreti i Kate Middleton për të humbur peshë shpejt

Ushqimi dietik që ka provuar Jennifer Lopez dhe Gisele Bundchen është edhe ai ku bazohet edhe Kate Middleton, Dukesha e Cambridge. Edhe pse nuk mund...
Na konktatoni

Na dërgoni një email dhe ne do ju përgjigjemi së shpejti!

Pyejte? Jemi gati për të ju ndihmuar!

Kliko Enter për të biseduar