Ballina Etiketimet Pastrimi

Etiketim: Pastrimi

Pastrimi dhe prerja e sardeleve

Ja si realizohet kjo prerje: - Kontrolloni fillimisht nëse sardelja ka ndonjë luspë të madhe, sidomos në afërsi të kokës. Hiqjani luspat me anë të një...

Mendoni që me fshirje apo me shpëlarje do eliminoni kimikatet nga...

Mbase mendoni që me fshirje apo me shpëlarje do të eliminoni gjithë kimikatet nga frutat, mirëpo shkencëtarët konstatojnë që për t’i eliminuar ato nevojitet...

Qërimi dhe pastrimi i karkalecave të detit

Karkalecat e detit mund të gjenden shumë thjesht nëpër markete, të gatshëm për t’u gatuar. Por, nëse doni të kurseni paratë, mund t’i qëroni...

Po niseni me pushime? Këto janë 5 gjërat që duhet të...

Na emocionon ideja e pushimeve, e shtëpisë së re ku do të kalojmë pjesën më të gëzuar të vitit dhe të gjithë shpresojnë të kenë kuzhinë me...

Hudhra dhe limon për një fytyrë të re, maska ideale që...

Gjëja e fundit që do t’ju shkonte ndërmend në këtë momente është të hanit hudhra, e pranojmë ideja nuk na entuziasmon aspak sidomos me...

Efektet e ujit të gazuar për fytyrën

A e keni menduar se ujin e gazuar mund ta përdorni edhe për fytyrën? Përdorimi i tij i jep lëkurës elasticitet. Këto këshilla i japin...

Kujdes! Pajisjet elektroshtëpiake të rrezikshme (nëse nuk i pastroni)

Një studim britanik ka zbuluar se  71% e objekteve që i përdorim çdo ditë mund të jenë të rrezikshme nëse nuk i pastrojmë.  Kjo...

Mënyra më e mirë për të pastruar fytyrën nga pluhurat e...

Pastroni lëkurën nga pluhurat dhe bakteret që merrni gjatë ditës. Ideale është kjo mënyrë që ju prezantojmë më poshtë....   Një kompresë e nxehtë mund të ndihmojë...

Parketi nuk lahet njësoj si pllakat, ja truket që duhet të...

E njohim të gjithë atë ndjenjë që na kaplon në kohën e lirë kur jemi në shtëpi. Të rregullojmë, të sistemojmë, të renovojmë apo...

Ju mund të sëmureni nga shishja juaj e ujit – Disa...

Mund të ndodhë që ju e mbani me vete një shishe të ujit në mënyrë që të freskoheni. Por kjo mund të ndodhë vetëm...