Ballina Tag Nëna

Tag: Nëna

Vuante nga kanceri, nëna i shpëton jetën djalit me kanabis

Shkencëtarët kanë bërë paralajmërime të forta për hulumtime të mëtejshme mbi efektin e përbërësve të kanabisit në qelizat e kancerit pasi një djalë adoleshent të...

10 të vërteta që nuk t’i thotë asnjë, por i mëson...

Gjatë periudhës së shtatzënisë, të gjithë mbingopemi nga informacionet në internet ose nga familjarë/miq që janë prindër. Çfarë nuk mësojmë! Përshembull, mësojmë që po bërtite...

Ja kush janë tre shenjat e horoskopit që konsiderohen ‘çuna mami’

Horoskopi shpesh herë tregon shumë cilësi për karakterin e njerëzve. Dhe shumica prej nesh bazohemi tek ai për të mësuar diçka më shumë për...

Sa më shumë kohë që shpenzoni me nënën, aq më shumë...

Nëse ndonjëherë ju kanë akuzuar se nuk jeni ‘cool’ sepse shpenzoni shumë kohë me prindërit, atëherë fillimisht gjeni shoqëri më të mirë, pastaj tregojuni se...

Arsimimi i nënës ndikon drejtpërdrejtë në edukimin e fëmijës!

Është e njohur gjatë kohë se statusi i edukimit të nënës luan një ndikim të konsiderueshëm në jetën akademike të fëmijëve të saj. Por, sipas...

Nënat e lumtura kanë rregulla dhe janë të thjeshta

Janë të lumtura, të qeta, dhe gëzojnë kohën me fëmijët e tyre. Dhe nëse jeni duke u pyetur nëse jetojnë në këtë … planet,...

Janë binjake, por kanë ngjyra të ndryshme

Vajzat e lindura në ngjyra të ndryshme bëjnë të pamundur të tregojnë se janë binjake Këto dy vajza binjake janë vetëm 7 muajshe, por...

Letra e nënës së fëmijës me sindromën down, drejtuar gjenekologut

Erdha tek ju doktor në një moment kur mora lajmin më të mirë, atë lajm që e prisja prej shumë vitesh. Brenda meje po rritej...

Kjo bimë shpëtoi jetën e mamasë time. Doktorët u mahnitën!

2 vite më parë, mamaja ime u rrëzua, thyeu kockën e legenit dhe u shtri në krevat për një kohë të gjatë. Që nga...

Fakte që vërtetojnë se nëna bën më të mirën për ju

Ato sakrifikojnë gjithçka për fëmijët Padyshim që nëna është personi më i afërt i fëmijëve të saj. Kur ajo është afër, ne mbetemi fëmijë –...
Na konktatoni

Na dërgoni një email dhe ne do ju përgjigjemi së shpejti!

Pyejte? Jemi gati për të ju ndihmuar!

Kliko Enter për të biseduar