Ballina Etiketimet Martesa

Etiketim: Martesa

Vetitë e një bashkëshorti të mirë

Bashkëshortët janë njerëz shumë të mirë, por gratë dëshirojnë çdo herë një të mrekullueshëm dhe që kujdeset për to, pa marr parasysh se sa...

Ja pse martesat e dyta janë më të sukseshme

Dashuria është me të vërtetë më e dashur herën e dytë. Çiftet në martesën e dytë janë më të lumtur dhe me më pak...

Njihuni me 34 vjeçaren që u martua me veten «Më kanë...

Zhvillimi i teknologjisë, distanca, evoluimi i komunikimit të përditshëm etj janë disa prej atyre faktorëve që kanë ndryshuar katërcipërisht jetën e njeriut modern. E...

Gjërat që askush nuk ua thotë për martesën

1. Do të shikoni partnerin dhe do të pyesni veten kaq ishte? Përgjithmonë? Kur martohesh, mendon se për sa kohë ke gjetur djalin e duhur,...

Partnerët tradhtarë zbulohen vetëm në aferën e tretë

Nëse e zini partnerin duke tradhtuar, shanset janë të mëdha se kjo nuk është hera e parë që ai ju ka tradhtuar. Shumica e tradhtarëve...

Gjërat që nuk duhet t’i harroni në dasmë

Kur bëhet fjalë për ceremoninë e martesës, dy protagonistët janë më të stresuarit. Jo vetëm sepse duan që dita më e lumtur e jetës...

Këto janë rrëfimet më shokuese për martesën!

Të martohesh nuk do të thotë se je i dashuruar. Jo të gjithë martohen për hir të dashurisë dhe dëshirës për të qëndruar së...

Shkencëtarët: Kjo është mosha e duhur për martesë

Nëse dëshironi një martesë pa ndarje, është mirë që të mos martoheni shumë të rinj. Në korrik të vitit 2015, hulumtuesi Nicholas Wolfinger nga Universiteti...

Fustan nusërie me stil për ditën më të hareshme

Pa marrë parasysh se a e blini, qepni apo huazoni fustanin e nusërisë, me rëndësi është që modelin që do ta zgjidhni t’ju bëjë...

Shenjat që tregojnë se ende nuk jeni e gatshme për martesë

Puna e martesës është një çështje shumë e madhe. Njerëzit kalojnë shumë vite duke planifikuar për ditën e tyre të madhe, duke shpenzuar shuma...