Ballina Etiketimet Limon

Etiketim: Limon

Bakllava me boronicё

Bakllava me boronicё Përbërësit: 200 gr rrush serezi 50 gr rrush i thatë 300 gr arra 150 gr margarinë 200 gr sheqer limon 500 gr petë për pite Hapat: Rrushi i serezit dhe rrushi i thatё zhyten nё ujё pёr...

Pulё me sos hudhre dhe limoni

Pulё me sos hudhre dhe limoni Përbërësit 6 krahë pule 6-7 copa hudhre majdanoz 1 limon vaj vegjetal gjalpë kripë Biber i zi Hapat: Krahёt e pulёs i lyeni me kripё, biber tё zi, pastaj i fёrgoni...

Krostatë me limon, bajame e vanilje

E shijshme, krostata me limon pa gjalpë dhe me jogurt është ëmbëlsira perfekte për mëngjes dhe një vakt zemre i shëndetshëm dhe i ushqyeshëm. Limonët...

Kek pa qumёsht

Kek pa qumёsht   Përbërësit: 1,5 gota sheqer 1 shishe uje mineral 1,5 gotё caji ujë 1 Pluhur pjekje ¾ gota vaj vegjetal 1 vanilje 3 lugё kakao 2,5 gota miell 2 gotalëng limoni Hapat: Nё njё enё derdhni vezёt, sheqer pluhurin dhe e...

Si të gatuani sardele në furrë

Mesjava i takon peshkut... Për të mos gatuar gjithnjë peshk, ju mund të provoni edhe sardelet e furrës. Një gatim i thjeshtë dhe shumë i...

Biskota me fёstёk dhe limon

Biskota me fёstёk dhe limon   Përbërësit: 200 gr miell 1 vezë 125 gr gjalpë 2 lugё sheqer pluhur 1 lugё çaji limon 1 lugё çaji lëng limoni 30 gr fëstek 1 lugё çaji vaj pёr lyerje Hapat: Mielli derdhet nё nё enё...

Akullore frutash

Akullore frutash shumë e shishme për t'u përgaditur   Përbërësit: 1 pjeshkë 2 Kivi 3  / 4 gota luleshtrydhe ½ gotё boronicë 1,5 gota rrush 1 lëng limoni Hapat: Tё gjithё pёrbёrёsit preni nё copa tё vogla, pёrzierjёn e...

Lëngu i artë, magjik për shëndetin tuaj. Provojeni vajin e ullirit...

Prej shumë vitesh njerëzit e kanë përdorur kurën natyrale me vaj ulliri dhe limon në të mirë të shëndetit dhe trupit. Kjo kurë që...

Molla tё mbushura

Molla tё mbushura me arra Përbërësit 5 molla gjysmё lëng limoni 4 biskota 2 lugё sheqer 2 lugё rrush i thatë pak kanellë 4 lugё recel kajsie 2 lugё arra tё copёtuar Hapat: Mollёt qёrohen, u hiqen mesi dhe zihen pёr 5 minuta...

Akullore me mjedra

Akullore me mjedra Përbërësit: 500 gr mjedra 1 gotё ujë 1/2 gota sheqer 1lëng limoni   Hapat: Ujin, mjedrat, sheqerin e vendosim nё njё tenxhere dhe i ziejmё derisa tё zbuten mjedrat. Glazurёn e...