Ballina Etiketimet Lekura

Etiketim: Lekura

Përse disa femra kanë kruajtje të forta gjatë shtatzënisë, a rrezikohet...

Disa shtatzëni mund të shfaqin komplikacione të tilla si rreziku për abort apo gjakderdhja, të cilat njihen nga nëna për rrezikun që ato paraqesin. Disa...

Bëji dhuratë mikeshës tënde këto locione trupi të bëra vetë

Këto lule të bardha e pink janë locione trupi solide, të cilat shkrihen në temperaturën e trupit. Kombinimi i dyllit të bletës, vajit të...

Praktika bukurie nga e gjithë bota që duhet t’i kopjoni

E imagjinoni veten duke u larë në qumësht? Kjo praktikë bukurie e inspiruar nga Kleopatra, është akoma e zakonshme për shumë gra në Egjipt....

Si t’ua hiqni kockat kofshëve të pulës

Ka shumë pak gjëra më pak të shëmtuara se heqja e kockave të pulës. Fatmirësisht me ndihmën e një palë gërshërë kuzhine, kjo punë...

Çfarë problemesh i shkakton vera lëkurës?

Edhe pse njerëzit e duan verën për shkak të rrezitjes dhe larjes, është e domosdoshme të dihet që nxehtësia dhe lagështia i shkojnë për...

Sëmundja ‘​Lyme’, e rrezikshme sa mund të shkaktojë probleme mendore

Sëmundja Lyme është një infeksion bakterial që mund të çojë në probleme të rënda mendore dhe fizike, nëse nuk trajtohet shumë herët, dhe një...

Efektet e ujit të gazuar për fytyrën

A e keni menduar se ujin e gazuar mund ta përdorni edhe për fytyrën? Përdorimi i tij i jep lëkurës elasticitet. Këto këshilla i japin...

Mënyra më e mirë për të pastruar fytyrën nga pluhurat e...

Pastroni lëkurën nga pluhurat dhe bakteret që merrni gjatë ditës. Ideale është kjo mënyrë që ju prezantojmë më poshtë....   Një kompresë e nxehtë mund të ndihmojë...

Mjaft e latë fytyrën teksa bëni dush! Ja çfarë rrezikoni

Shumë prej jush e lajnë fytyrën teksa bëni dush, me ujin që rrjedh nga lartë. Epo fiksojeni mirë. Kjo nuk është e dobishme për...

Këshilla si ti zhdukim mavijosjet sa më shpejtë

Jeni çuar shpejtë apo keni bërë një lëvizje të pakëndshme dhe jeni goditur. Menjëherë shfaqet mavijosje. Njolla vjollce do të zhduket shpejtë nëse bëni...