Ballina Tag Kungulli

Tag: Kungulli

Farat që parandalojnë sulmin në zemër

Fosfati luan rol në bartjen e oksigjenit në trup Rezultatet e një hulumtimi tregojnë se sulmet e zemrës mund të kenë më shumë gjasa...

Madhështia e kungullit: 12 ide origjinale për rregullimin e shtëpisë sikur...

Pos që është i shijshëm në pjatë, kungulli do të duket mrekullueshëm edhe rreth pjatës dhe në pjesë të tjera të shtëpisë suaj në...

Ngjyra e kungullit: Nuanca hit për vjeshtë

Paleta e portokalltë e ngjyrave është ideale për ditët e vjeshtës, sepse u rrinë shkëlqyeshëm damave me lëkurë vezulluese, të cilën të gjithë e...

Trajtoni aknet me kungull

Kungulli trajton aknet, prostatën dhe venat e zgjeruara, kungulli është sjellë në Evropë nga spanjollët në shekullin e 16-të. Përveç mishit të lëngshëm, vitaminave të...

Receta me kungull, për tension të lartë

Tensioni i lartë dhe nivelet e larta të kolesterolit janë gjendjet më të zakonshme shëndetësore në botë. Ushqimi i përpunuar, sheqernat artificial, mishi i përpunuar,...

Pesë ushqime të cilat ulin presionin e gjakut

NJËnumër i madh i njerëzve në mbarë botën vuajnë nga presioni i lartë, dhe te shumica e tyre një dietë e shëndetshme mund të...

Çka duhet të hani pasdite, nëse doni të humbni peshë?

Shumica e njerëzve mendojnë se një trup me përmasa perfekte dhe ushqimi i shëndetshëm është një fenomen i pamundur. Megjithatë është gjithmonë e mundur që...

Kungull i pjekur me lëng shege dhe arra

Pjata mund të konsiderohet antipastë për të shoqëruar pjatat e mishit të kuq apo djathërat e fortë, me kripë. Por, ata që duan mund...

Ilaçi rus: Forcon imunitetin, pastron zorrët, eliminon viruset nga trupi!

Sezoni i gripit ka arritur, veproni që trupi juaj të jetë i shëndetshëm gjatë stinës së dimrit. Kefiri, bashkë me kungullin, është përbërës kryesor i...

Si ta përdorni kungullin si produkt kozmetik

Të gjithë e dimë se kungulli është i pasur me vitaminë A, e cila është shumë e rëndësishme për shikimin. Duke qenë se është...
Na konktatoni

Na dërgoni një email dhe ne do ju përgjigjemi së shpejti!

Pyejte? Jemi gati për të ju ndihmuar!

Kliko Enter për të biseduar