Tag Kripa

Tag: Kripa

Shkopinj me kripë, perfekte për të shoqëruar pijet tuaja!

A i kishit përgatitur ndonjëherë këta shkopinj të kripur? Tashmë është koha ti hidhni një sy recetës dhe ti realizoni nga duart tuaja...  Përbërësit 150 gr...

Ja si largohen shenjat e fytyrës me anë të qumështit!

Kjo maskë është shumë efikase për eleminimin e akneve edhe shenjave të fytyrës. Sigurisht, ju duhet të përdorni edhe kremrat hidruatues apo larësat e fytyrës...

Fara kungulli, të pjekura dhe djegëse me kripë

Recetat me fara kungulli kanë një shijë të shkëlqyer sa që kanë gjetur një vend të pazëvëndësueshëm në kuzhinë. Jemi në stinën e kungujve. Tregjet...

Kek me kripë

Përbërësit 3 vezë 1 gotë vaj 1 gotë qumësht 2 gota miell misri 1 gotë miell 1 Pluhur pjekje 1 lugë kripë koper 1 spec Përgatitja 1.Specin e preni në copa të vogla, pastaj...

Si ta përdorni kripën në kopshtin tuaj

Ju mund t’i keni përdorur kripërat  për të relaksuar muskujt në vaskë, po a e kishit menduar se ajo do të kishte përdorim edhe...

Ndaloni gjithçka dhe përgatisni këtë recetë me shalqi. Është fantastike!

Shalqiri, si një nga frutat veror më të preferuar dhe me një shije unike është i pasur me vitaminë C, A, B6, niacinë, tiaminë,...

Nëse keni shikim të dobët ose mangësi kripërash minerale filloni të...

Kjo recetë do t'ju bëjë ti shijoni patëllxhanët në një mënyrë krejt të re. Pse patëllxhan? Patëllxhani është një burim i mirë i fibrave që ndihmon...

Doni të dini nëse vuani nga zemra, ja çfarë duhet të...

Shqetësoheni për rrezikun ndaj sëmundjeve të zemrës? Lëpini lëkurën për të parë nëse është shumë e kripur. Një studim i ri ka zbuluar se lëkura...

Pastroni trupin me KRIPË!

Ja pse duhet ta pastroni trupin me kripë Kripa, përveç që është e domosdoshme në ushqim, mund t’ju ndihmojë të ndiheni dhe të dukeni më...

Zbatoni këto rregulla kur gatuani makarona

Makaronat i duan të gjithë por ama ka disa rregulla të cilat duhet ti zbatoni kur i gatuani. 1. Nuk janë të gjitha njësoj! Epo, nëse cmimi ndryshon,...
sofra.alsofra.info
Na konktatoni

Na dërgoni një email dhe ne do ju përgjigjemi së shpejti!

Pyejte? Jemi gati për të ju ndihmuar!

Kliko Enter për të biseduar