Ballina Tag Kripa

Tag: Kripa

Gjërat që duhet të shmangni gjatë të 20-ave, për t’u ndjerë...

Ashtu si ndryshon trupi ynë përgjatë viteve, në të njëjtën mënyrë duhet të ndryshojë edhe mënyra sesi kujdesemi për të. Qëllimi final: të ndihemi...

Pite të vogla me rozmarinë

Pite të ngrohta, me pak kripë dhe rozmarinë...një mini-vakt ideal, sidomos në këto ditë të ftohta dimri. Përbërësit: Disa pite të vogla, 3-4 lugë gjelle...

Leqeniku i mestitun. Dikur ishte buka jonë e përditshme, sot kemi...

Ushqim i vjetër tradicional shqiptar që dikur ka zvendësuar bukën ndërsa sot e sjellim për të gjitha amvisat. Hidhini një sy recetës dhe pse...

Si t’i rregulloni “katastrofat” teksa gatuani

Çdokujt i ndodh herë pas here ndonjë katastrofë në kuzhinë. Edhe kuzhinierët me eksperiencë mund të shpërqendrohen dhe të shtojnë shumë kripë, harrojnë të...

Truku i habitshëm për kripën që do t’ja shtojë shijen gatimeve...

Me barishte, erëza dhe agrume…Ka kaq shumë ide për t’i dhënë kripës në kuzhinë një “prekje” e cila i bën pjatat tona më të shijshme...

Si të përgatisim pastërma

Pastërmaja është mishi i kripur, në disa raste i aromatizuar dhe i tharë mbi oxhak apo sobë. Atë e gjejmë në të gjitha krahinat...

Si të ndaloni menjëherë migrenën me kripë!

Migrena është një nga ato gjëra që shumë lehtë mund të të shkatërrojë gjithë ditën tënde. Por kjo metodë duket se ka funksionuar për...

Kripa, limoni dhe piperi mund të shërojnë këto 7 probleme, më...

Kur dëgjojmë për kombinimin e kripës, limonit dhe piperit, në mendjen na vjen një sallatë ose ushqim me aromë. Por po sikur t’ju themi...

Shkopinj me kripë, perfekte për të shoqëruar pijet tuaja!

A i kishit përgatitur ndonjëherë këta shkopinj të kripur? Tashmë është koha ti hidhni një sy recetës dhe ti realizoni nga duart tuaja...  Përbërësit 150 gr...

Ja si largohen shenjat e fytyrës me anë të qumështit!

Kjo maskë është shumë efikase për eleminimin e akneve edhe shenjave të fytyrës. Sigurisht, ju duhet të përdorni edhe kremrat hidruatues apo larësat e fytyrës...
Na konktatoni

Na dërgoni një email dhe ne do ju përgjigjemi së shpejti!

Pyejte? Jemi gati për të ju ndihmuar!

Kliko Enter për të biseduar