Ballina Etiketimet Kocka

Etiketim: kocka

Çaji i gjetheve të manaferrës për zemër dhe kocka të forta

Manaferra, me shijen e ëmbël dhe pakëz të thartë është një frut pylli plot përfitime shëndetsore.   Manaferrat shqiptare janë ndër frutat më të preferuara. Në vendin...

Çfarë ndodh me trupin tuaj nëse nuk merrni diell të mjaftueshëm

Kur e ekspozoni lëkurën tuaj në diell, trupi juaj fillon prodhimin e vitaminës D, e njohur edhe si “vitamina e diellit”.   Vitamina D luan një...

Kanceri i prostatës dhe 9 simptomat që meshkujt nuk duhet t’i...

Kanceri i prostatës është një sëmundje e zakonshme që prek burrat. Simptomat e saj rrallë shfaqen në fazat e hershme, duke e bërë të...

Kocka të dobëta? Hani kumbulla të thata

Një studim amerikan thotë se duhen ngrënë 5-6 kumbulla të thata në ditë, sidomos nga femrat që janë në periudhën pas menopauzës. Kumbullat e thata...

Kjo bimë shpëtoi jetën e mamasë time. Doktorët u mahnitën!

2 vite më parë, mamaja ime u rrëzua, thyeu kockën e legenit dhe u shtri në krevat për një kohë të gjatë. Që nga...

Shkencëtarët zbulojnë ‘vrasësin’ e obezitetit dhe diabetit

Shkencëtarët zbulojnë një hormon që frenon oreksin në përbërjen e kockave. Kjo, sipas tyre është një mënyrë e re dhe premtuese për të kuruar...

Veç zhvillimit të kockave, ja si ndihmon qumështi te këto çrregullime...

Qumështi është një produkt që ndihmon në mbrojtjen e qelizave të trurit. Sipas një kërkimi të realizuar nga disa studiues të SHBA-së thuhet se...

Dieta “rojtare” e kockave të grave, ju mbron nga çdo problem,...

Fruta, perimet, peshku dhe drithërat integrale. Kjo është dieta ‘mike’ e grave që i mbron edhe nga frakturat. Këto janë përfitimet nga rezultuan edhe...