Ballina Tag Kanceri

Tag: Kanceri

Lufton kancerin dhe inflamacionin! Problemet tuaja shëndetësore do të marrin fund...

E gjeni me emrin çaji Essiac. U përdor nga infermierja me emrin Rene Caisse si trajtim për pacientët e prekur nga kanceri. Çaji Essiac është një...

Humbja e pashpjegueshme e peshës, simptomë e kancerit

Shumë njerëz janë në gjendje të bëjnë çmos për të humbur peshë, por nëse nuk ka ndonjë arsye të qartë se përse po e...

Rreth 70% e personave që e provojnë një cigare bëhen të...

Shkencëtarët kanë analizuar të dhënat e studimeve të mëhershme me mbi 215,000 njerëz nga e gjithë bota për të treguar se 70 për qind...

Vaj susami dhe harrojeni kancerin e lëkurës!

Për mijëra vjet, ky vaj është përdorur për kujdesin e lëkurës sepse mund të parandalojë procesin e plakjes dhe të ulë shfaqjen e rrudhave....

Xhelatina me përbërje alkooli ndihmon në luftën kundër kancerit!

 Një implant i ngjashëm me xhelatinë porse i mbushur me alkool të pastër mund të jetë një trajtues i fuqishëm për kancerin. Implanti është injektuar...

Ky frut lufton qelizat kancerogjene

Në zbulimin, i cili mund të ketë rëndësi të madhe për medicinën, shkencëtarët kanë gjetur armikun e fuqishëm natyral kundër kancerit. Bëhet fjalë për një...

Mjekra tek meshkujt parandalon kancerin e lëkurës dhe astmën!

Mjekra ka veti terapeutike, zbulon një studim shkencor i kohëve të fundit. Studiuesit dermatologë nga Universiteti i Queensland, në Australi, kanë zbuluar se   njerëzit  që...

Cilat ushqime mbrojnë nga kanceri më vdekjeprurës në botë? Këtë na...

Duhanpirja eshte faktori kryesor i riskut dhe vendimtar ne shfaqjen e kancerit te mushkerive. Duhanpiresit kane zakone ushqimore me te varfra krahasuar me jo...

Shokon studimi: Njerëzit vdesin nga kimioterapia, jo nga kanceri!

Ky informacion bazohet në statistikat e Institutit Kombëtar të Kancerit. Trajtimi që përdoret në ditët e sotme ndaj kancerit, sugjerojnë shkencëtarët , jo vetëm që...

Dhurojni flokët tuaja për fëmijët që trajtohen nga kanceri

Wigs for Kids Kosovo është projekt nga Kosova's Organization of Medical Students ( KOMS) që shtyri qindra qytetarë të Kosovës të dhurojnë flokët e...
Na konktatoni

Na dërgoni një email dhe ne do ju përgjigjemi së shpejti!

Pyejte? Jemi gati për të ju ndihmuar!

Kliko Enter për të biseduar