Ballina Tag Kafe

Tag: Kafe

Djathë me kafe. Një traditë franceze, nga më të çuditshmet

Ngjyerja e një biskote, petulle, apo një fete bukë në kafe nuk është aspak e çuditshme për ne, por në Francë në kafet e...

Çfarë lloj kafeje pini dhe çfarë thotë kjo për ju? Individët...

Vështirë që dikush nuk pëlqen, ta fillojë mëngjesin me një filxhan kafe të nxehtë me qumësht, apo jo? Kjo pasi është shumë më tepër...

Mjeshtrat e kafesë sjellin dekorin që do t’ju habisë

Nëse kërkoni për disa xixa në jetën tuaj, mund ta shihni në gjënë më të zakonshme që konsumoni. Një trend i ri ka filluar në...

Mos filloni ditën me kafe!

Padyshim, janë të shumtë ata që zgjedhin ta nisin ditën e tyre me një kafe. Por duhet të dini që një rutinë e tillë nuk...

Ushqimet që nuk duhet t’i hani në punë

Kur jeni të ulur në tavolinën e punës çdo ditë lehtësisht mund ta gjeni veten duke konsumuar mesvaktet, por ka disa prej tyre që...

Cila lloj kafeje është më e lehtë për stomakun tuaj

Kafeja ul rrezikun e sëmundjes së zemrës dhe ka antioksidantë që shmangin kancerin. Është edhe një qetësues. Ajo madje mund të parandalojë dhimbjet e...

Ana e errët e çokollatës, kafes dhe bananeve

Shumë shpesh e keni gjetur veten të fokusoheni tek pyetja “Çfarë?” Çfarë ushqimesh duhet të shmang? Çfarë ushqimesh duhet të konsumoj? A janë përbërësit...

Seriozisht, boll i futët në frigorifer këto ushqime!!

Që kur u shpik, frigoriferi ka bërë të mundur që të shijojmë dhe të ruajmë gjëra të mrekullueshme. Akullorja, birrat e ftohta, luleshtrydhe në...

Arti mahnitës nga shkuma e qumështit

Figurat janë tejet të bukura Na ka ndodhur që kur kemi pi kafe në një kafene të qytetit, ajo ka qenë më e veçantë...

Disa biskota të shijshme për kafen tonë! Ja si

Disa biskota të bëra nga duart tona janë një ide e mirë për sot. Mësoni si ti përgatisni Përbërësit: 250 gramë miell 100 gram sheqer 2 kokrra vezë 70...
Na konktatoni

Na dërgoni një email dhe ne do ju përgjigjemi së shpejti!

Pyejte? Jemi gati për të ju ndihmuar!

Kliko Enter për të biseduar