Ballina Etiketimet Hidratimi

Etiketim: Hidratimi

Sa shpesh duhet tu japim ujë bebeve?

Shumë nëna janë të preokupuara rreth hidratimit të bebeve të tyre andaj një pyetje mjaftë e shpesh sidomos ndër nënat e reja është se...

Të hidratuar dhe në formë vetëm me këto pije

Aleati kryesor në këto ditë të nxehta është gjithmonë uji, por mund të kënaqemi dhe me diçka tjetër po kaluar tek pijet e gazuara,...

Lëngu i turshisë ka efekte të mahnitshme në trup

LËNGU i turshisë është i preferuari i sportistëve, ndonëse prej kohësh ekspertët nuk i njihnin mirë vlerat e tij. Deri pak kohë më parë, ekspertët...

Pirja e tepërt e ujit është e rrezikshme, paralajmërojnë mjekët

Duke u thënë njerëzve që të "pinë shumë lëngje", kur janë të sëmurë, mund të jetë e rrezikshme, kanë paralajmëruar mjekët. Ekspertët në “King's College...

Uji, mënyra më e mirë për t’u dobësuar dhe tonifikuar trupin

Si aleat i bukurisë, uji pastron organizmin në brendësi, mban lart nivelet e hidratimit, lufton dhimbjen e kokës dhe plakjen e parakohshme. Shfrytëzon avantazhet...

5 zakone të verës që ju çojnë në shëndoshje

Pirja e pijeve alkoolike- Në verë shpesh e lëshojmë veten ndaj ndonjë gote më tepër. E rëndësishme është që të mos e teprojmë, pasi...

A mund të pimë birrë pasi kemi bërë sport ose palestër?

Një gotë birrë me shokët në këtë kohë të nxehtë pas pune duket një ide mjaft e mirë. Por duhet të dini se pasi...

Dy mënyra super të thjeshta për t’u kujdesur për lëkurën nëse...

Mosha 30 vjeçare e mësipërm supozohet të jetë koha ku përjetoni ndryshime të shumta në trup. Pamja dhe lëkura do t’ju ndryshoj, dhe ky ndryshim...

5 sekrete për grim që zgjat gjatë gjithë ditës

Këto janë 5 sekrete që do ta bëjnë grimin tuaj të vazhdojë të duket e përkryer në fund të ditës... Lustroni pudrën (bazën) Nëse lëkura juaj...

Lamtumirë peshë pëgjithmonë!

Nëse jeni lodhur duke humbur gjithmone peshë e duke e fituar atë përsëri, provoni këshillat e mëposhtme, të cilat nga rezultatet tregojnë se mund...