Ballina Tag Grimi

Tag: grimi

Shtatzëna, kujdes me kozmetikën

Ekspertët këshillojnë që ti përdorni me kujdes preparatet kozmetike gjatë shtatzanisë. Ne zbulojm se cilat preparate janë të sigurtë për përdorim. Preparatet për zbardhimin e...

Arsyet pse nuk duhet të përdorni përditë maskarën waterproof!

Grimi është detaji përfundimtar për çdo femër, që ju bën të rrezatoni në çdo rast të ditës apo në mbrëmje.  Natyrisht, mënyra e grimit ndryshon...

Tetë idetë gjeniale për të bërë grimin e Halloween-it

Festa e Halloween-it po afron e shumë prej jush do të maskohen si personazhet e dashura. Disa të mirë e disa të këqinj, atë natë...

Trendet e grimit, të guximshme apo të çuditshme

Buzë e vetulla të valëzuara Duket sikur çdo herë që hapim Twitter ose Instagram, dikush po përpiqet të bëjë një trend të ri të...

Transformimi e mahnitshëm i kësaj nëne përmes grimit të thjeshtë!

Ju nuk do t’i besoni syve tuaj… A ndjeheni ndonjëherë sikur dëshironi të bëni një transformim të bukur nga ajo pamja e lodhshme dhe stresuese...

Tashmë një trend ndryshe i llajnerëve

Jeni gati për të bërë ndryshime Nëse jeni tifoz  i formës “njëbrirësh”, ndoshta keni provuar çdo prirje të mundshme – nga thonjtë tek flokët dhe...

Përse grimi i kaltër u përshtatet pikërisht të gjithave?

Në “arsenalin” e vet të grimit secila femër bën mirë të ketë nuancën e vërtetë të kaltër, sepse ka pak ngjyra ashtu të këndshme...

Modelja Halima është duke i ridefinuar standardet e bukurisë

Përderisa industria e modës është duke punuar për t`a thelluar hendekun e larmisë, nuk do të kishim përparim po mos të ishin zërat e...

Ja si të ndryshon “make up”-i

Një vajzë australiane ka treguar me foto ndryshimin e madh që bën tualeti te pamja e jashtme e një femre. Sarah Laidlaw vuri “make up”...

Si të krijoni mollëza si të super modeleve

Nëse nuk keni lindur me mollëza të mprehta si të super modeleve, mos u brengosni sepse ju mund t’i krijoni ato. Përdorni gishtat për të...
Na konktatoni

Na dërgoni një email dhe ne do ju përgjigjemi së shpejti!

Pyejte? Jemi gati për të ju ndihmuar!

Kliko Enter për të biseduar