Ballina Etiketimet Gjumi

Etiketim: Gjumi

Sa orë gjumë duhet t’i bëjë një nënë shtatzënë?

Nevoja për gjumë në shtatzëni fillon të bëhet e dukshme menjëherë pas rezultatit pozitiv të testit. Nëse ndiheni e lodhur gjatë ditës duhet të...

3 gjëra që nuk duhet bërë pas orës 21

Asgjë nuk mund të zëvendësojë një gjumë të shëndetshëm kështu që kjo është arsyeja pse kemi dedikuar këtë artikull, për t’ju ndihmuar të mësoni...

8 orë gjumë ju përmirësojnë kujtesën

Një grup studiuesish në Shtetet e Bashkuara kanë zbuluar se njerëzit të cilët flenë 8 orë gjumë kanë kujtesë më të mirë. Dr. Jeanne Duffy...

Jo kafe e qumësht para gjumit

Të humbësh nja dy kilogramë është një prej dëshirave që të gjithë e kanë në muajin janar, sepse pas pushimeve, të gjithë i kanë...

Nëse ju mpihen duart natën, nuk jeni të vetëm, ja çduhet...

Ju ka ndodhur ndonjëherë gjatë natës që tju mpihen duart? Nëse e anashkaloni këtë ndjesi do të keni probleme madhore në të ardhmen, ndaj...

Pse nuk mund të flini natën dhe si të shpëtoni nga...

Rreth 15% e popullsisë vuan nga pagjumësia. Njerëzit kanë nevojë për rreth 8 orë gjumë të mirë çdo natë për të patur një gjendje...

Nëse darkën e hani sa më herët, ju ulni rrezikun nga...

Ju tashmë e dini një numër të gjërave që mund të zvogëlojnë shanset tuaj për të marrë lloje të ndryshme të kancerit. Shmangia e produkteve...

Tre lëngjet magjike për gjumë të rehatshëm

Nëse dëshironi që përmes përgatitjeve shtëpiake të ilaçeve të flini mirë dhe të kënaqeni me gjumin cilësor, atëherë ju paraqesim tri pije të thjeshta...

Limonada me Livando për dhimbje koke dhe reduktim të ankthit

Stresi tashmë është bërë pjesë e përditshmërisë së shumë njerëzve në Botë. Angazhimet ditore, puna, angazhimet familjare, teknologjia dhe përdorimi i saj i tepërt...

Kur duhet të fleni në mënyrë që të zgjoheni joshëse

Duket se ekziston një kohë e caktuar kur duhet të flini në mënyrë që kur të zgjoheni të dukeni në formën më të mirë...