Ballina Tag Fara

Tag: Fara

Ushqimet dhe pijet që nutricionistët refuzojnë t’i konsumojnë

Gjithmonë fillimi i vitit të ri është periudhë ku shumica e njerëzve ndihen të motivuar ta ndryshojnë stilin e jetesës, por ky ndryshim nuk...

Doni të bëni biznes? Investoni te farat e pishës

Pasuritë më të mëdha i kemi mes nesh por i nënvlerësojmë pa dashur. Shqipëria është e bekuar me pyje pishash pafund në mbarë territorin...

Receta unike e reçelit të specave, shije krejt e veçantë

Kjo është receta e shijshme, plot delikatesë e aromë që mahnit këdo me shijen unike të përftuar përmes Reçelit të Specave. Specat e kuq i...

Farat që parandalojnë sulmin në zemër

Fosfati luan rol në bartjen e oksigjenit në trup Rezultatet e një hulumtimi tregojnë se sulmet e zemrës mund të kenë më shumë gjasa...

Si të rrisni limona pa limit duke përdorur vetëm një farë

Si të rrisni pemën tuaj të limonit Çfarë do ju duhet: Limona të blerë në dyqan Pleh Vazo Mbjellja e bimës: Lageni plehun tuaj duke e...

Nuk do t’ju thinjen më flokët nëse përdorni këtë farë

Thinja e flokëve është një proces i natyrshëm që ndodh me kalimin e viteve. Ka shumë arsye që mund të shkaktojnë thinjen e flokëve,...

Fara që parandalon kancerin, rrit flokët, përmirëson shikimin dhe eliminon rrudhat

Edhe pse shumë njerëz zgjedhin t’i hedhin për shkak të shijes së tyre të hidhur, farat e rrushit janë shumë të shëndetshme dhe kanë...

Çaj bimor me finok, a mund t’ua jepni fëmijëve?

Çaji bimor i farave të finokut ndihmon për tretjen e ushqimit për përbërësit që ka. Efektet mund të jenë të njëjta edhe te fëmijët....

Farat e këtij fruti luftojnë kancerin? Ja çfarë kanë mbajtur të...

Ka shumë artikuj të cilat pretendojnë se nga konsumumi i farave të mollës, kajsive, bajames së hidhur apo qershisë, të cilat përmbajnë cianid, mund...

Si të gatuani bukë integrale me fara

Padyshim që në furrat apo dyqanet e bukës është rritur shumë shitja e bukëve integrale me fara. Sigurisht që kjo është buka më e...
Na konktatoni

Na dërgoni një email dhe ne do ju përgjigjemi së shpejti!

Pyejte? Jemi gati për të ju ndihmuar!

Kliko Enter për të biseduar