Ballina Tag Bebe

Tag: Bebe

A e keni lukthin të shëndetshëm: Shenjat të cilat tregojnë që...

Deri te kjo gjendje më së shpeshti arrihet për shkak të higjienës së pamjaftueshme të duarve, më së shpeshti te personat të cilët harrojnë...

Në çfarë moshe duhet t`i vendosni jastëk bebes në krevat

Jeni duke parë ëngjëllin tuaj të vogël 5 muajsh duke fjetur me zell në krevatin e tij. dhe ndërkohe që i keni lexuar të...

Sa shpesh duhet tu japim ujë bebeve?

Shumë nëna janë të preokupuara rreth hidratimit të bebeve të tyre andaj një pyetje mjaftë e shpesh sidomos ndër nënat e reja është se...

A mund të parashikohen fjalët e para të bebeve?

Sipas një studimi të fundit, fjalët e para që bebet i thonë, mund të parashikohen Një zbulim i tillë u bë gjatë një hulumtimi...

Nënat që nuk kanë vaksinuar fëmijët e tyre rregullisht, duhet menjëherë...

Djali i një nëne, e ëmruar si Kayley, ishte duke kaluar lijën e dhenve, një javë përpara nëna bëri një gabim të tmerrshëm, të...

Për këtë arsye është mirë që bebet të lindin me kokë...

Normalisht, të pasurit një të ashtuquajtur “kokë të madhe” nuk konsiderohet gjë e mirë. Por, sipas hulumtimeve të reja të kryera në Britani të...

Kjo pajisje ia shpëtoi jetën kësaj bebe (Foto)

Sikurse të gjithë prindërit e rinj, edhe babai Ryan Golinski ishte i shqetësuar tejmase për shëndetin e bebes së tij. Aq i shqetësuar saqë investoi...

Kujdes foshnjat pasi keni larë duart! Mund t’i shkaktoni probleme të...

Sipas një studimi të ri të kryer, kimikatet që gjenden tek sapunët, produktet e ndryshme për larje dhe kremrat mund të shkaktojnë probleme të...

Ja çfarë këshillojnë ekspertët për ushqyerjen e bebeve me qumësht gjiri

Ushqyerja me gji ndihmon në zhvillimin e fëmijës dhe në parandalimin e sëmundjeve të rënda”-ekspertët e shëndetit janë njëzëri në të gjithë botën kur...

Gërhet bebja juaj? Duhet ta lexoni këtë patjetër!

Ne mund të mendojmë se është e lezetshme kur foshnja gërgut, por specialisti i ENT, Dr David McIntosh, thotë se një fëmijët që gërhisin...
Na konktatoni

Na dërgoni një email dhe ne do ju përgjigjemi së shpejti!

Pyejte? Jemi gati për të ju ndihmuar!

Kliko Enter për të biseduar