Studimi: Nëse jeni shtatzënë dhe keni neps për këto ushqime, fëmija juaj do të ketë një veçanti

0
215

Sipas një studimi të ri që po përhapet shpejtë në SHBA, nepsi i nënave për ushqime të ndryshme lidher direkt me kreativitetin e fëmijëve. Që do të thotë: nepsi për disa ushqime specifike, do të thotë se fëmija juaj do të jetë kreativ.

Ushqimet e zakonshme për të cilat nënat kanë neps janë:

 • Çokollata
 • Fruta të ndryshme
 • Akullore
 • Kek
 • Ushqime pikante
 • Biskota
 • Patatina me shumë krip
 • Krah pule të skuqur
 • Hamburger
 • Bukë
 • Pica
 • Gjalp kikiriku
 • Spinaq
 • Karkaleca

Ndërkohë nëse keni neps për ushqimet më poshtë fëmijët do të jenë kreativë:

 • Vezë të ziera me rigon sipër
 • Kërpudha
 • Çokollatë e zezë
 • Ketchup
 • Karrota pa ziera
 • Tost i ftohtë
 • Sultiash
 • Banane
//blitz/

Komento

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.