Studimi i fundit zbulon: Çiftet që u interesojnë gjërat materiale ndahen më shpejt!

0
25

Nëse Ditën e Shën Valentinit e festoni me dhurata nga më të shtrenjtat, marrëdhënies tuaj shumë shpejt mund t’i vijë fundi, thotë një studim.

Ky studim i mbajtur nga Universiteti i Birgham zbuloi se çiftet më materialiste ishin më pak të lumtur me martesën e tyre.

Profesorët e këtij studimi thanë se çiftet duhet të shmangin nga fokusimi tek gjërat materiale dhe të shpenzojnë më shumë kohë për marrëdhënien  e tyre.

Duke parë vetëm gjërat materiale do të bëjë që çiftet të mos shikojnë si prioritet komunikimin, konfliktet apo intimitetin.

Të gjithë duhet të vlerësojnë më shumë sjelljet e partnerit/partneres për të forcuar më tej martesën.

/botasot/

Komento

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.