Spinaq i pjekur me krem kosi

0
26

Spinaq i pjekur me krem kosi

 

Përbërësit:

750 gr spinaq i ngrirë
125 ml Krem kosi
1-2 lugë parmixhan i grirë
2 thelpinj hudhre
kripë
piper
vaj

 

 

 

 

Hapat:

  1. Shkrihet spinaqi dhe kullohet nga uji, në një tigan nxehet vaji, shtohet spinaqi dhe skuqet.
  2. Pastaj shtohet gjysma e shumës së planifikuar e kremit, parmixhani dhe hudhra.
  3. Shtohet kripa, pluhuroset me piper të zi dhe përzihet mirë, kjo përzierje hidhet në pjatë metalike, hidhet pjesa tjetër dhe piqet disa minuta në furrë të nxehtë në një temperaturë prej 200 gradë celsius. Shërbehet e ngrohtë.
  4. Ju bëftë mirë!
//kuzhinashiptare/

Komento

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.