Speca të mbushur për mëngjes apo për darkë

0
251

Nëse mendoni se specat e mbushura mund t’i përgatisni vetëm për drekë apo për darkë, e keni gabim, sepse ato mund t’i shijoni njëlloj edhe në mëngjes. Përgatitini në avancë…


IMG_4002[1]Përbërësit:

  • 4 speca
  • 5 vezë
  • ½ filxhan çaji qumësht
  • 2 lugë gjelle qepë të njoma
  • 1/8 filxhan çaji spinaq (i copëtuar)
  • 1 filxhan çaji djathë
  • 4 feta proshutë
  • Kripë

Përgatitja:
Fillimisht ngrohni furrën në temperaturën 180 gradë Celcius. Në një enë mesatare shtoni vezët, qumështin, kripën, qepët e prera dhe spianqin e  copëtuar.

Hidhni më pas në të edhe djathin e grirë dhe proshutën e prerë në copa të vogla. Prejini specat përgjysmë për së gjati, duke u larguar me kujdes vetëm farat.breakfast-peppersMbushni specat me masën e  përgatitur dhe spërkatini në fund me djathin e mbetur.
Renditini në një enë për pjekje dhe vendosini në furrë të piqen për rreth 45 deri në 50 minuta.//shije/

Komento

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.