Silleni trupin në formë vetëm me këtë çaj detoks për mëngjes

0
279

Fillimi i ditës me një filxhan çaji mund t’ju ndihmojë të pastroni toksinat, të përmirsoni metabolizmin, të forconi imunitetin dhe t’i riktheni trupit tuaj gjendjen alkaline.

Përbërësit e kësaj recete fantastike funksionojnë në mënyrë të përkryer sëbashku për t’ju ofruar përfitime të mëdha në shëndet. Vaji esencial i limonit është një nga përbërësit e recetës, i rëndësishëm për të detoksifikuar trupin.

Ai nxit qarkullimin e gjakut si dhe përmirson sistemin imunitar. Vepron disafish më shumë kur miksohet me kanellë, spec të kuq, xhenxhefil dhe mjaltë.

Përbërësit:
1 3/4 gota ujë
1 copë xhenxhefil
1 lugë çaji shafran turmerik
1/3 lugë çaji kanellë
½ lugë çaji spec i kuq, pluhur
1 lugë gjelle mjaltë
2 pika vaj limoni esencial

maxresdefault (48)

Udhëzime:
Vloni fillimisht ujin në një enë të vogël. Hidhni më pas xhenxhefilin e qëruar dhe ziejeni për disa minuta. Shtoni vajin esencial të limonit, specin e kuq pluhur, kanellën dhe mjaltin Përziejini mirë.
Hidheni përzierjen në një enë të pastër dhe përdoreni në mëngjes//shije/

Komento

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.