Si t’ia vini emrin bebit tuaj sipas shenjës së tij të horoskopit

0
187

gjithë kërkojnë një emër të veçantë që në një farë mënyre plotëson një dëshirë të tyren. Zgjedhja bëhet në mënyra të ndryshme. Dikush plotëson dëshirën e të afërmve, dikush zgjedh një emër shqiptar, një tjetër do një emër modern, universal.

Emrat e fëmijëve sot po bëhen gjithnjë e më modernë. Nuk ka më fëmijë që marrin emrin e gjyshit apo të gjyshes. Edhe në të tilla raste, emri deformohet pak sa për t’i dhënë një ngjyrim modern. Sot fëmijët i kanë emrat si dhuratë e ndonjë filmi, telenovele, seriali.

Ka nga ata që i kërkojnë emrat e fëmijëve të tyre edhe në portalet sociale. Sipas Intv, nëse jeni në kërkim të një emri të veçantë dhe me kuptim shikoni listën e emrave të mëposhtëm sipas zodiakut.

Dashi: Gaia ose Dax
Janë fëmijë të destinuar për të qenë të pavarur dhe krijues. Kanë besim tek aftësitë e tyre dhe askush nuk i ndal dot. Zgjidhni një emër që është unik.

Demi: Uejv, Uendi ose Brian
Fëmijë të qetë dhe praktikë. E dinë se çfarë u pëlqen dhe si mund ta marrin atë.

Binjakët: Rene ose Stiv
Binjakët janë të zgjuar dhe këmbëngulës, por ata gjithashtu kanë një prirje për të folur shumë dhe pa kuptim. Kërkoni për një emër që është i gjallë.

Gaforrja: Fleur ose River
Janë natyrë e ndjeshme, por fëmijë vizionarë. Shohin qartë të ardhmen e tyre kur të tjerët shin tubullt dhe të tashmen.

Luani: Danielle ose Feniks
Përgatituni që fëmija juaj të jetë i ashpër, besnikë dhe do të mbrojë gjërat e tij më fortë se çdo gjë tjetër. Ju duhet një emër që reflekton pasionin e tyre dhe shpirtin e zjarrtë.

Virgjëresha: Penelop ose Arthur
Po mbani në duart tuaja një prijës të lindur. Vajzat janë të prirura drejt perfeksionit dhe djemtë do të shohin çdo gjë me syrin kritikues.

Peshorja: Harmony ose Paxton
Peshoret janë njerëz të qetë që kanë qef të jetojnë në harmoni. 6310729Akrepi: Rose apo Kajli
Fëmijët akrep kanë lindur me një intuit shumë të fortë dhe aftësitë e tyre janë befasuse. Duhet të gjeni një emër ekzotik .

Shigjetari: Sidni ose Austin
Janë aventurierë, optimist, të lumtur dhe të sigurtë në vetvete. Zgjidhni një emër shteti apo qyteti (nga vendet tuaja të preferuara) për të ushqyer shpirtin e tyre aventurierë.

Bricjapi: Rosa ose Abi
Ata janë ambicioze, punëtor dhe nuk heqin dorë nga ëndrrat e tyre. Zgjidhni një emër që do e dëgjojë e gjithë bota…

Ujori: Sofi ose Damian
Ujorët kanë lindur kureshtarë të vërtetë dhe janë gjithnjë në kërkim të historive, njerëzve dhe vendeve të reja. Janë guximtarë, dhe aventurier !Ju duhet një emër që një njeri mendimtarë nuk thellohet.

Peshqit: Grace ose Boi
Peshqit janë artistë të lindur. Ataa janë gjithashtu mendjehapur dhe shumë të ndjeshme ndaj të tjerëve (duke përfshirë edhe vëllezërit e motrat). Zgjidhni një emër që reflekton fleksibilitet dhe mirësi. /zeri/

Komento

Please enter your comment!
Please enter your name here