Si të gatunai torte në filxhan

0
26

Torte në formë filzhani

 

Përbërësit

1 litër qumësht

1 gotë miell

1 vanilje

1 lugë të gjellës vaj

Përmbi

kokos

Hapat

Qumështin, sheqerin dhe miellin e derdhim në një enë dhe e vëmë në pjekje.

Pasi fillon të trashët e largojmë nga zjarri ia shtojmë vaniljën dhe vajin.

E përziejmë mirë glazurën, filxhanat e kaffës i lagim dhe glazurëm e derdhim në të.

Filxhanat i vendosim në frigorifer për pritje rreth 3-4 orë.

Me ndihmë të thikës i largojmë tortet nga filxhani, i zhytëm në kokos dhe do të jenë të gatshme për shërbim.

Ju bëftë mirë!

//rtk/

Komento

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.