Si ta shmangni djersitjen

0
163

Stina e verës është periudha kur trupi i njeriut djersit edhe më shumë. Shumica prej njerëzve priren të gjejnë mënyra të reja për të evituar djersitjen pasi shkakton ndjesi të pakëndësh-me.

Ekzistojnë disa mënyra për ta parandaluar djersitjen e shumtë. Një mënyrë efikase që mund ta evitojë është çaji i sherbelës. Nëse pini çaj sherbele, do të djersini më pak dhe do të ndiheni më rehat me trupin tuaj.

E njëjta gjë vlen edhe për uthullën e mollës. Ajo vepron si deodorant, pasi është tepër efikas në shkatërrimin e baktereve. Mjafton t’i fshini pjesët që keni djersitur me një leckë, të cilën më parë e keni lagur në uthullën e mollës dhe njollat e djersës nuk do të jenë problem për ju.

//ekonomiaonline/

Komento

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.