Sallatë me rukola dhe krahë pule

0
23

Kjo sallatë me krahë pule dhe rukola ka një shije të mrekullueshme. Hidhini një sy dhe mos hezitoni ta përgatisni.

Përbërësit:

 • krahë pule të marinuara
 • 100 gr sallatë jeshile
 • 100 gr rukola
 • 100 gr djathë i bardhë
 • kripë
 • vaj ulliri
 • piper i zi

Përgatitja:

 • Në një tenxhere me vaj të nxehur, vendosni për të skuqur krahët e pulës të marinuara.
 • Në një enë qelqi shtoni sallatën jeshile dhe rukolën, të lara me ujë të bollshëm.
 • Shtoni sipër djathin e prerë në feta të holla. Marinojini me kripë dhe piper.
 • Shtoni pak vaj ulliri dhe e përzieni mirë sallatën. Sipër vendosni krahët e pulës. Shijojeni!
//shije/

Komento

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.