Sallatë me lakër të kuqe dhe kos, sallata që duhet ta provoni patjetër!

0
295

Nëse dëshironi një sallatë të shpejtë që mund ta gatuani në vetëm 5 minuta, kjo është pikërisht receta që ju duhet. E lehtë në përbërës dhe në mënyrën e përgatitjes.

Përgatitja:

  • 3 gota lakër të copëtuar imët
  • 1 gotë kos
  • 1 lugë gjelle majonezë
  • 2 thelpinj hudhër
  • Kripë
  • Majdanoz i copëtuar

Përgatitja:

  1. Grijeni lakrën imët dhe hidheni në një tas të madh.
  2. Në një tas mesatar kombinoni kosin dhe majonezën.
  3. Hidhni pak kripë mbi lakër dhe shtoni përizerjen me kos mbi të.
  4. Përziejini mirë që të kombinohen të gjithë përbërësit dhe më pas dekorojeni sallatën me pak majdanoz të copëtuar.
//shije/

Komento

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.