Recetë 15 minutëshe që largon përgjithmonë qimet nga fytyra juaj

0
29898

Edhe femrat kanë qime në fytyrë dhe për këtë nuk ka asnjë befasi. Nëse jeni prej atyre femrave që e keni këtë problem, mos u shqetësoni.

Natyra ka krijuar maska të cilat do tu ndihmojnë t’i thoni lamtumirë përgjithmonë kësaj çështje.

Përbërësit: 1 filxhan mjaltë 1 filxhan miell tërshëre 1 filxhan lëng limoni
Përgatitja: Përzini tre përbërësit dhe maska juaj natyrale për heqjen e qimeve është gati.aid193602-728px-Make-a-Honey-and-Oatmeal-Face-Mask-Step-8Aplikimi: Vendoseni përzierjen në pjesët ku dëshironi ti hiqni qimet. Të qëndroj në fytyrën tuaj për 15 minuta dhe pastaj largojeni me ndihmën e ujit të nxehtë. Në fund vendosni krem dhe përsëriteni të njëjtën procedurë 2-3 herë në javë. Pas një muaji, problemi juaj me qimet e fytyrës do të jetë pjesë e të kaluarës. /imazh/woman-spa-facial-628x363

Komento

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.