Receta e murgut Romano Zaga për shërimin e kancerit

0
382

Kjo recetë është shumë e vjetër, e përdorur nga murgjit brazilianë, po transmetohet brez pas brezi në të gjithë botën. I pari që mendohet se është dhe shpikësi i këtij medikamenti kaq të fortë ka qenë Romano Zaga.

Në dorëshkrimet që ai ka lënë, thuhet se me anë të kësaj recete janë shëruar shumë sëmundje dhe ndër tyre është bërë i mundur shërimi i kancerit.

Sot po iu sjellim recetën e plotë sesi të përgatisni këtë anibiotikë të fortë natyral me përbërës që gjenden shumë kollaj.receta-e-murgut-romano-zaga-aloe-vera-mund-të-shërojë-kancerinPërbërësit:

  • 500 gr mjaltë blete
  • 50 ml distilat rrushi
  • 300 gr gjethe Aloe Vera

Përgatitja:
Pastroni gjethet e Aloe Verës nga gjembat me anë të një peshqiri të tharë. Grini gjethet e tyre dhe shtojini në një blender.

Shtoni mjaltin dhe distilatin. Lëngun siç është, vendoseni në një shishe të errët dhe futeni në frigorifer. Mos bëni gabim ta filtroni përzierjen.
img (1)

Përdorimi:
Përdorni 1 lugë gjelle para vakteve. Shkoni tek mjeku pas 10 ditësh dhe shihni nëse keni përmirësime. //shije/

Komento

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.