Receta e gjyshes që largon këlbazën dhe shëron bronkitin menjëherë

0
19517

Nëse ju, apo dikush që e njihni ka probleme me këtë sëmundje, atëherë ky artikull është vendi i duhur për ju, pasi që një gjyshe e ka zbuluar ilaçin natyral për të kuruar bronkitin, si dhe kollin te fëmijët dhe të rriturit.

Për ta përgatitur këtë lajm duhen vetëm dy përbërës: një rrepkë e zezë dhe mjaltë.ridicheneagrPërgatitja:
Së pari e pastroni rrepkën dhe e lini të thani, pastaj e prini pjesën e poshtme dhe e bëni të qëndroj drejt. Pastaj, e preni pjesën lartë, e cila do t’ju duhet më vonë. Bëni një vrimë në rrepkë dhe në të vendosni dy lugë gjelle mjaltë për të mbushur gjysmën e vrimës.Në pjesën lart të rrepkës e vendosni një kapak dhe e lini kështu tërë natën.Homemade-Syrup-with-Honey-and-Black-Radish-for-Nonreproductive-Cough-and-BronchitisKëtë shurup e pini në mëngjes. Fëmijët dhe të rriturit janë të lejuar t’i pinë katër deri pesë lugë gjelle me këtë shurup para shujtave. Ky shurup natyral do t’ju shëroj nga kolli i vazhdueshëm dhe bronkiti, e gjithashtu do e heq këlbazin nga mushkëritë. /telegrafi/

Komento

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.