Qofte patatesh

0
38

Qofte me patate dhe miell

 

Përbërësit:

600 gr patate
1 qepë e vogël
1 vezë
1 lugë miell
pak vaj
kripë
Biber i zi

Hapat: 

  1. Patatet qërrohen, lahen dhe grihen nerende, shtohet kripë dhe lihet për 10 minuta.
  2. Kullohet uji që kanë lëshuar patatet dhe shtohet qepa e copëtuar imët, përzihet dhe shtohet veza, mielli, pak vaji dhe biber i zi.
  3. Përzierja punohet mirë dhe kallëpet mbushen me këtë përzierje dhe piqen në furrë të nxehtë në një temperaturë prëj 150 gradë celsius derisa të skuqen.
  4. Qoftet shërbehen me salcë kosi ose ndonjë salcë tjetër sipas dëshirës.
  5. Ju bëftë mirë!
//kuzhinashiptare/

Komento

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.