Qofte Marokene me salcë jogurti

0
42

Një recetë Marokene që do t’iu lë të kënaqur tej mase. Nëse keni një grill në shtëpinë tuaj, atëherë edhe më mirë. Sidoqoftë kjo recetë vjen nga vendet e largëta vetëm për shijen tuaj. Një përzierje e erëzave, dhe shijeve të ndryshme. Provojeni tani!

Shikoni udhëzuesin tonë hap pas hapi se si mund ta përgatisni këtë recetë.

Receta e qofteve Marokene në salcë jogurti.

1. Si fillim përzini në një enë, vezën, hudhrën e grimcuar, qimnon, gjethe cilantro (coriander), kripë dhe piper.

2. Përzini mirë deri sa të kombinohen.

3. Merrni mishin e bluar dhe përzijeni me thërrime buke.

4. Përzini përbërjën e mëparshme me mishin e bluar.

5. Formoni qoftet dhe vendosni që të piqen.

6. Në ndërkohë përgatitni salcën e jogurtit, duke kombinuar kështu: jogurt, tranguj, lëng limoni, kripë, piper dhe kopër.

Dhe qoftet e juaja janë gati të shërbehen. Shërbeni ato me kuskus për shije më interesante.

//unik/

Komento

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.