Pashtetë Fasulje

0
16

Ja se si mund të përgadisni pastetë Fasulje.

 


Përbërësit:

400 gr fasule e konservuar
3 thelpinj hudhre
1 lugë rozmarine
3 lugë vaj
lëng limoni
kripë
piper
ullinj

Hapat:

  1. Fasulja kullohet nga konserva, shtohet hudhër, rozmarinë, vaj, lëng limoni, kripë dhe piper i zi.
  2. Kjo masë përzihet me mikser deri sa të bëhet një masë homogjene dhe shërbehet.
  3. Zbukurohet me ullinj dhe piper të kuq, shërbehet si lyerje në bukën tost.
  4. Ju bëftë mirë!
//kuzhinashiptare/

Komento

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.