Paelja

0
26

Paelja një ushqim shumë i shishem me perme.

 

Përbërësit:

1 qepë
2 thelpinj hudhre
3 karrota
1 filxhan oriz
1 fixlhan bizele
1 lugë piper i kuq
3 lugë paste të domateve
vaj
kripë
piper
majdanoz


Hapat:

  1. Qepët dhe hudhra copëtohen imët dhe skuqen në vaj që të zbuten.
  2. Shtohet karrotat, orizi dhe bizelja, skuqet në zjarr të ngadalshëm me përzierje të vazhdueshme, pastaj shtohen speca të copëtuar në copa të vogla.
  3. Sipër hidhet pureja e domateve, shtohet kripë dhe piper i zi.
  4. Paelja mbyllet me një kapak dhe vihet në furrë të nxehtë në një temperaturë prej 150 gradë celsius të piqët rreth 30 minuta.
  5. Së fundmi spërkatet me majdanoz dhe shërbehet.
  6. Ju bëftë mirë!
//kuzhinashiptare/

Komento

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.