Një mënyrë natyrale për pastrimin e veshkave

0
1026

Pastrimi i veshkave është i domosdoshëm për mirëmbajtjen e shëndetit. Kjo për shkak se për një kohë të gjatë veshkat mbledhin toksina, kripë, si dhe zall e guralecë të vegjël. Që të mos kemi probleme duhet të bëhet pastrimi i veshkave,                 në të kundërtën do të kemi probleme.

veshket-638x400

Ja si bëhet pastrimi i veshkave:
Marrim një grusht me majdanoz të larë apo koriandër i presim në copëza më të mëdha, i vendosim në enë dhe hedhim ujë sipër, aq sa t’i mbulojmë. Pastaj lereni që të zihet për 10 minuta. Largojeni nga zjarri, lëreni të ftohet me kapak mbuluar.

Pasi të ftohet kullojeni dhe vendoseni në frigorifer. Pijeni të ftohtë, një herë në ditë nga një gotë. Mund të bëni edhe çaj më të fortë në mënyrë që ta lini për 30 minuta të rrijë i mbyllur. /femina.al/

Komento

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.