Mollë Karamele

0
49
Veshja karamel e ftoh mollën për rreth 15 minuta ose derisa karameli të forcohet.1-H39KSDBIQ46UuT6OoEoGkQ

Përbërësit

  • 6 kokrra mollë
  • 400 gr karamele(të mbështjella, që u kemi hequr mbështjellëset)
  • 2 lugë qumësht

Përgatitja

Heqim bishtat nga çdo mollë dhe futim nga një shkop artizanal në majë të çdo molle. Lyejmë me gjalpë një fletë pjekjeje.

Vendosim karamelet dhe qumështin në një tas në mikrovalë dhe i lemë në mikrovalën e nxehur për 2 minuta, duke i trazuar here pas here. Lerini të ftohen pak.caramel-apples-hero-blog

Rrotulloni çdo mollë në salcën e karameleve deri sa të mbulohen mire me karamel. Vendosini në fletët e përgatitura. Nëse dëshironi mund ti hidhni edhe lajthi apo çokollatë. //shije/

Komento

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.