Modë: Pranverë – Verë (foto)

0
147

Emra më të njohur të modës si Channel, Versace apo Dior kanë propozuar modelet dhe ngjyrat më të fundit për sezonin Pranverë-Verë 2016.

Sigurisht ngjyrat universale e bardhë edhe e zezë kanë predominuar stilimet e tyre më të fundit, por në të njëjtën kohë kanë sugjeruar edhe ngjyra të tjera si e kuqe, portokall, e gjelbërt madje kanë përdorurë edhe lule në dizajnet e tyre. Shikoni cilat janë disa prej këtyre veshjeve më të fundit të botës së modes prezantuar në revistën Vogue.

Channel
_CHAnnelAlberta Ferretti
alberta-ferretti-limited-edition-aw-2016-016_426x639

VersaceAlexander Vauthier 1Alexis Mabille 
Alexis Mabille 1Aouadi Aouadi Bouchra JarrarBouchra Jarrar Christian Dior christian diorDice Kayek
dice-kayek Elie SaabElie SaabGianbattista Valli
Gianbattista Valli 1Armani
Giorgio armani prive1 Givenchy GIVENCHYAlexander Vauthier
versace

Komento

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.