Mini – Picca

0
19

Një pizze ndryshe shumë e shishme për ta provuar

 

 

Përbërësit

1 paketim brumë
250 gr pure domatesh
kripë
Biber i zi
125 gr mocarela
80 gr përshutë
1 qepë
80 gr bishtaja të konservuara
80 gr karrota
36 ullinj
80 gr kaçkavall

Hapat: 

1. Nga brumi gatuhen 24 pica të vogla, picat lyhen me pure domatesh, u hedhet kripë e biber të zi.
2. Furra nxehet në temperaturë 200 gradë celsius, specat lahen, pastrohen dhe priten në katrorka, njësoj pritet edhe mocarela.
3. Specat, mocarela, përshuta dhe qepa planifikohen për 12 pica, bishtajat e konservuara kullohen, karrotat pastrohen dhe grihen.
4. Bishtajat, karrotat, ullinjtë dhe djathi shpërndahen në 12 picat e mbetura dhe të gjitha picat piqen rreth 15 minuta.
5. Ju bëftë mirë!

//kuzhinashiptare/

Komento

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.