Metoda e thjesht dhe efektive për t’i hequr qafe pikat e zeza në hundë

0
12676

Pikat e zeza janë të ndyra dhe me të vërtetë që shkaktojnë dhimbje kur përpiqeni t’i hiqni.

Nëse dëshironi diçka që i heq ato shpejt dhe pa dhimbje, atëherë ka lajme të mira për ju.

Përbërësit:

  • Pastë e dhëmbëve me mint
  • Një tas i vogël për ta përzier
  • Lugë
  • Disa kuba akulli
  • Një lugë gjelle krip

Get-Rid-of-Blackheads-with-a-Toothbrush-and-ToothpasteShtrydhni rreth dy lugë gjelle me pastë të dhëmbëve në tasin për përzierje. Pastaj, shtoni një lugë gjelle krip në pastë të dhëmbëve dhe përzieni ato për ta formuar një pastë. Lageni fytyrën dhe aplikojeni pastën në zonën ku gjenden pikat e zeza. Pas dhjetë minutave, lagni gishtërinjtë dhe me kujdes i bëni masazh hundës me dy gishta në formë rrethore.

Me ujë të ngrohët e pastroni fytyrën, ndërsa kubat e akullit i përdorni për t’i mbyllur poret në fytyrë. /telegrafi/

Komento

Please enter your comment!
Please enter your name here