Mbështillni këmbën me lakër për një orë dhe shihni se çfarë do të ndodh me muskujt tuaj

0
701

Lakra është një perime me kalori të ulëta dhe vlera të mëdha ushqyese. Ajo është një burim i pasur i vitaminës C, kaliumit dhe vitaminës K.

Po ashtu, ka veti të fuqishme kundër kancerit dhe anti-inflamatore. Ajo është përdorur tradicionalisht për të trajtuar lëkurën e fryrë për shekuj me radhë. Është e pasur me vitamina dhe elemente të tjerë të përbashkët që parandalojë dhimbjet e kancerit. Shtimi i lakrës në trajtimin e pacientëve me artrit ofron një lehtësim të madh, pasi ato e përdorin atë në formën e një komprese. Dhe ne do t’ju tregojmë sesi ta përgatisni.rtg

Çfarë ju duhet:
Lakër e kuqe e freskët;
Letër alumini;
Kapëse për fasho;
Fasho;

Udhëzime: 
– Hiqni një gjethe të jashtme të lakrës dhe lajeni mirë. Thajeni mirë dhe më pas shtypeni, me qëllim që të merrni lëngun e saj.
– Vendoseni lakrën në letrën e aluminit dhe më lëreni në furrë për disa minuta që të ngrohet. Më pas, vendoseni lakrën në zonën me dhimbje dhe mbulojeni me fashë.
– Lëreni lakrën të veprojë për një orë dhe përsëriteni procedurën tri herë në ditë me një gjethe të re. Përmirësimet ndihen që të nësermen. //shije/

Komento

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.